Obowiązkowa pozycja dla dorastających dziewczyn!

28 września 2019

Każda młoda dziewczyna, zwłaszcza w okresie dojrzewania, poszukuje swojej tożsamości i buduje pewność siebie, z której najprawdopodobniej czerpać będzie przez całe życie. Dlatego też książka dwóch autorek – Katty Kay i Claire Shipman pt. ”Pewna siebie dziewczyna. Jak mądrze ryzykować, akceptować porażki i być szczęśliwie niedoskonałą”, to idealna pozycja literacka dla wszystkich młodych dziewczyn. Jedno jest pewne – ta książka skazana jest na bycie bestsellerem.

Kształtowanie tożsamości i odwagi do bycia „po prostu sobą”.

Pewna siebie dziewczyna. Jak mądrze ryzykować, akceptować porażki i być szczęśliwie niedoskonałą” to obowiązkowy wręcz poradnik dla nastolatek, prowadzony na zasadzie coachingu. Czytelnicy, a zwłaszcza czytelniczki, znajdą w nim wiele cennych porad oraz prawdziwych historii, które rozwieją ich wątpliwości na temat siebie, swojej osobowości i tego, jaka dziewczyna właściwie powinna być i dlaczego. Każda dziewczyna będąca adresatką tej treści, z pewnością nie raz stawiała przed sobą pytania o to, dlaczego inni nie boją się sięgać po swoje marzenia oraz skąd bierze się strach przed mówieniem na głos tego, co się naprawdę myśli.

Tymczasem książka Katty Kay i Claire Shipman wyraźnie wskazuje kierunek, w jakim powinna podążać dorastająca nastolatka. Kierunek pełen odważnych decyzji, szacunku do samej siebie, ale też stawiania przed sobą coraz to nowych wyzwań, którym sprostanie nie zawsze jest takie łatwe, jak mogłoby się to z początku wydawać. Dzięki poradom w niej zawartym, wiele stłamszonych nastolatek może na powrót odnaleźć swój indywidualny głos, a może nawet użyje go, aby nie tylko kształtować siebie, ale też wspomóc w tej drodze innych.

Bardzo ważny głos dojrzałych kobiet w sprawie młodych.

Poradnik zaproponowany przez autorki doskonale sprawdza się w obecnych czasach, kiedy to wiele osób poszukuje odpowiedzi na pytania, jak radzić sobie w przytłaczającej codzienności. Książka odkrywa przed młodym czytelnikiem techniki radzenia sobie z negatywnymi myślami, przekuwając je w pozytywne przesłanie. Język, jakim posługują się Katty Kay i Claire Shipman jest bezpośredni i zrozumiały, dzięki czemu nie trzeba zastanawiać się nad znaczeniem poszczególnych słów.

Najważniejszym jednak przesłaniem płynącym z książki ”Pewna siebie dziewczyna. Jak mądrze ryzykować, akceptować porażki i być szczęśliwie niedoskonałą” to zawarty już w tytule przekaz. Przekaz głośno mówiący o tym, aby nie bać się kolejnego dnia, sięgać po to, czego jako dziewczyny pragniemy i przede wszystkim budować pewność siebie, która zaowocuje w przyszłości, tak w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

 

 

Tagi
Kategoria Książki #książki dla kobiet